Home / اجتماعی / چند همسری!!!

چند همسری!!!

چند روزیست صدا و سیما در حال پخش برنامه ای تحت عنوان #بدون_توقف را با موضوع #چند_همسری با تکرارهای متعدد است.روحانی معروف این روزها جناب آقای حجت الاسلام قاسمیان با ارائه آمار دقیق بیش از سی میلیون دختر ازدواج نکرده بالای سی سال و طرح این موضوع که در بیست سال آینده کشور با بحران زنان و مردان بازنشسته بدون سرپرست مواجه خواهد شد، چاره حل این رویداد اسفناک را ترویج چند همسری و فرهنگ سازی آن میدانند.


اینکه تا چه حد این آمار دقیق و قابل اتکا است مورد بحث الان من نیست و صد البته که در صورت ناصحیح بودن آن میزان اعتبار کلی صدا و سیما به کلی زیر سوال خواهد رفت اما بحث من در مورد نتیجه گیری نهایی کارشناس محترم برنامه است که بدون درنظر گرفتن آمار مردان مجرد حال حاضر جامعه نسخه #چند_همسری تجویز مینمایند.

کافیست نگاهی به جامعه دوستان خودمان بیاندازیم و با طرح دوسوال ساده از مردان مجرد فعلی اطراف خودمان در مورد چرایی تاخیر ازدواج، بفهمیم که علت اصلی این وضعیت مشکلات مالی و نبود اشتغال و هزینه سرسام آور تهیه مسکن است.
ساده لوحی است که با فراموش کردن قوانین متقن و مشخص قانون اساسی دال بر وظایف دولت جمهوری اسلامی در مورد اشتغال و ازدواج و رفاه مردان وزنان ، و نادیده گرفتن تعداد آمار مردان مجرد، دم از ترویج چند همسری برای کاهش تعداد زنان مجرد بزنیم.

به راستی !
در شرایط اقتصادی کنونی چه کسانی توانمندی اداره زندگی با دوهمسر و یا بیشتر را دارند؟
آیا شرط تمکن مالی شرط کافی برای ورود به فضای زندگی چند همسری است؟
و از همه مهمتر :
آیا با ترویج چند همسری، جامعه ما شاهد جابجایی زنان ازدواج نکرده از گروه مجردین به گروه متاهلین خواهد بود یا اینکه ما شاهد خروج زنان متاهل از زندگی متاهلی قبلی و بروز ناهنجاری های متعاقب آن نیز خواهیم بود؟
سوال دیگر اینکه تکلیف وظایف فراموش شده و اجرا نشده حکومت بر اساس #قانون_اساسی درقبال مردان و زنان جوان برای تامین فضای کسب و کار و اشتغال و تهیه مسکن چه خواهد شد؟
و سوال آخر اینکه نقش و سهم هرکدام از نهادها و مسئولین فرهنگی و دینی جامعه در بروز پدیده هایی مانند #ازدواج_سفید و #طلاق و غیره ، ارزیابی شده است؟
بنظر میرسد ترویج چند همسری راهکار مناسبی برای حل مشکل ازدواج دختران مجرد نخواهد بود و ایده فوق صرفا زاییده تمایلات و تفکرات کارشناس محترم و دوستان همراه است تا خروجی و نتیجه یک برنامه استراتژیک و کارشناسی شده.

نتیجتا بنظر حقیر در گام اول، راهکار اساسی، فراهم آوردن شرایط #اشتغال و #رفاه و تهیه#مسکن برای جوانان است.آنهم براساس مفاد اصل های 3 و 10و 21و 28و 29و 31و 43 قانون اساسی کشور.

چند توصیه هم برای دوستان طراح این موضوع داشتم :
اول اینکه از نمادهای ملی مانند پرچم مقدس کشور برای این کار بهره برداری نکنید.
و دوم اینکه برای اشتباه بودن دیدگاه هایتان در این موضوع کافیست به بازخورد های بوجود آمده مخصوصا مطالبات خانم ها در این زمینه هر چند به شوخی نگاهی بیاندازید. لطفا قبح شکن نباشید.
و سوم هم اینکه چالش این روزهای کشور اشتغال و رونق تولید و رونق کسب و کار و ایجاد فضا برای جوانان است .مطمئن باشید با حل این چالش ها بخش بزرگی از دغدغه های شما در این مورد خود به خود حل خواهد شد.
برادر کوچک شما مسعود_خانی
@khani.masoud.62
#ازدواج #ازدواج_سفید #طلاق #چند_همسری #صیغه #حجت_الاسلام_قاسمیان #بدون_توقف #دختران_مجرد #پسران_مجرد #قانون_اساسی #صدا_سیما #شبکه_سه #شبکه_3 #خمینی_شهر #مسعود_خانی #اشتغال #رونق_تولید #رونق_کسب_و_کار #جوانان #چالش

About khani_user

Check Also

سهم ما از انتقام سخت!!

سردار دلها حاج قاسم عزیز: انتقام، حقی است که بر گردن ما داری!!! بمباران موشکی …